Джерело: Держгеокадастр

З 18 по 22 січня 2021 року управлінням з контролю за використанням та охороною земель, яке діє у складі головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 323 заходи державного нагляду за використанням та охороною земель. За результатами перевірок виявлено 212 порушень земельного законодавства.

Зверніть увагу! Земельний податок-2021: коли і скільки сплачувати

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму у розмірі 468 959 гривень. У добровільному порядку відшкодовано 322 276 гривень.

До органів прокуратури і органів досудового слідства направлено 54 матеріали про порушення вимог законодавства, зокрема, які містять ознаки злочинів.

Найбільше порушень зафіксовано у Житомирській області. Один із випадків – там було виявлено нецільове використання земельної ділянки та зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу з території загальною площею майже 11 гектарів. Визначена шкода за цими порушеннями складає 777 656 гривень.

Скільки коштує земля в Україні?

Держгеокадастр оприлюднив нормативну грошову оцінку сільськогосподарської землі в Україні. Ця оцінка використовується для розрахунку земельного податку, визначення розміру державного мита та орендної плати за ділянки. Детальніше про це читайте в матеріалі Агро24 "Земля в Україні: де найдорожча і найдешевша".