За дев’ять місяців 2020 року сума інвестиції в аграпродуктовий сектор склала 39,6 мільярда гривень. Такі дані наводить Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки". Мова йде про інвестиції в сільське, рибне і лісове господарство, а також у виробництво напоїв, тютюнових виробів і харчових продуктів. Це склало лише 59% від загального обсягу інвестицій у порівнянні з таким же періодом 2019 року.
Зверніть увагу! Україна встановила місячний рекорд експорту добрив
По трьом основним напрямкам капітальні інвестиції та їх відсотки до відповідного періоду минулого року розподілилися так:
- сільське господарство, мисливство і надання пов'язаних із ними послуг – 25 мільярдів гривень (56,6 %)
- виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 14,6 мільярда гривень (63,4%)
- лісове господарство – 0,2 мільярда (43,4%)
Загальна криза
Експерти наукового центру вважають, що такий інвестиційний спад свідчить про серйозну кризу агропродуктового сектора. В той же час, варто відзначити, що зменшення інвестицій – цьогоріч загальна проблема української економіки, а не лише даної галузі. Бо загалом сума капітальних інвестицій в економіку у січні-вересні 2020 року склала 268 мільярда гривень, тобто 64,6 % до відповідного показника-2019.
Залучати інвестиції стане простіше?
У серпні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон №738-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінінструментів". Раніше, 19 червня 2020 року, за цей документ проголосувала Верховна Рада.
Цей закон має спростити залучення інвестицій в економіку України, зробити так, щоб вітчизняний ринок капіталу розвивався і функціонував повноцінно. Крім того, документ ухвалили відповідно до договору про асоціацію між Євросоюзом і Україною, який передбачає, що наша країна повинна узгоджувати своє законодавство з європейськими правилами в галузі корпоративного управління і фінпослуг.