Кабмін вніс зміни до постанови №1102 від 25 серпня 2004 року щодо надання безвідсоткових кредитів сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи, збільшивши фінансування і строк кредитування удвічі – до 1 мільйона гривень і до 10 років. У 2022 році на цю програму підтримки закладено суму в 100 мільйонів гривень з можливістю збільшення бюджету.

Думка експерта Плата має становити не менше, ніж 4%, – Гетманцев про оподаткування городини

Кредити малим фермерам

Після відкриття в Україні ринку землі безвідсоткові кредити для купівлі сільськогоспземель стали серйозною підтримкою для фермерських господарств без статусу юрособи. У таких фермерів здебільшого відсутня кредитна історія, що не дозволяє залучити кошти через банківські установи. Ці кредити будуть спрямовані на купівлю до 20 гектарів землі через Укрдержфонд.

Що визначає постанова Кабміну?

  • Зміни підходу до розподілу коштів між регіонами для надання фінансової підтримки на поворотній основі
  • Збільшити розмір фінансової підтримки до 1 мільйона гривень на одне фермерське господарство.
  • Сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи надати фінансову підтримку для придбання землі сільськогосподарського призначення.
  • Процедуру перерозподілу коштів, якщо фермерське господарство-переможець конкурсу відмовляється від фінансової підтримки або укласти договір неможливо.
  • Надання безповоротної фінансової підтримки фермерським господарствам через Укрдержфонд.

Важливо! Українські аграрії дешевше страхуватимуть врожай