Відповідно до Режиму рибальства, у 2021 році в басейні Азовського моря дозволений ліміт для вилову бичків становить 2400 тонн. Ліміт помітно зменшився у порівнянні з минулим роком – одразу на 1050 тонн. (В той же час, кількість механізованих драг, які можна використовувати під час промислу, залишилась такою ж, як і минулоріч – 18 одиниць.)

Зверніть увагу! Масова загибель бичка в Азовському морі: вчені підозрюють паразитів

Чому зменшено ліміт вилову бичків?

Зменшення ліміту для вилову бичків пов’язане зі значним падінням їх запасів внаслідок підвищення солоності морської води, що призвело до зменшення нерестових площ.

Побільшало у бичків і конкурентів щодо кормової бази. Зокрема, їх витісняє калкан, який не тільки живиться однаковими організмами, а ще й полює на самих бичків. Також у перші 30 діб життя цього виду потужним конкурентом у живленні стали медузи, чисельність яких значно зросла останніми роками.

Особливі території вилову бичків

Режим рибальства також дозволяє добувати бичків у 5-кілометровій прибережній зоні українського узбережжя від Керченської протоки до краю Білосарайської коси та від мису Ахілеон до краю коси Довгої, а також у Таганрозькій затоці драгами з ручним і напівмеханічним способом використання, закидними неводами (волоками), каравками та підйомними пастками. Загальний дозволений ліміт у цих частинах Азовського моря сягає 1800 тонн, який розподілений на квоти між користувачами.

Крім того, добувати бичків дозволяється ставними неводами та ятерями у затоці Сиваш з 15 серпня до 31 жовтня.

Невтішний прогноз Риба в Азовському морі під загрозою зникнення