Парламентарі підвищили акциз на пальне: чого очікувати аграріям
Верховна Рада остаточно схвалила законопроєкт про підвищення акцизного податку на пальне та автогаз, який вплине і на роботу агросектору. Це відбулося у рамках приведення українського законодавства до стандартів Євросоюзу.
Рада підвищила акциз на пальне
Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що Верховна Рада України підвищила акциз на пальне.
Читайте також Як мобілізація вплине на ринок продовольства та чи можуть аграрії бронювати працівників
Парламент прийняв законопроект 11256-2 про підвищення акцизного податку на паливо,
– написав депутат.
Також він додав, що "За" проголосував 231 депутат. Правка №267 про автогаз, за його словами, теж була підтримана.
Як підвищений акциз на паливо вплине на аграріїв
Аграрії є одними з найбільших споживачів дизельного пального в Україні. За підрахунками аналітиків "Всеукраїнської аграрної ради" фермери споживають його понад півтора мільярда літрів на рік. Експерт ВАР Дмитро Кохан у коментарі 24 Каналу раніше розповідав, що на гектар оброблюваної землі норматив витрати 60 – 65 літрів пального.
Новий законопроєкт передбачає підвищення ставок акцизів податку на пальне до мінімального рівня, встановленого в Євросоюзі. Мінімальний акциз для дизеля становить 330 євро на 1000 літрів.
На думку аналітика, будь-яке підвищення акцизу на пальне вплине на вартість виробництва. Воно стане дорожче, а прибутковість впаде. Кінцева вартість продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках, відповідно, теж зросте.
Важливо Українські ж аграрії ж, за словами Дмитра Кохана, виступають за скасування акцизу для сільгосптехніки, яка не їздить по дорогах загального користування. Така практика існує в Європі і допомагає фермерам бути конкурентоздатними.
У 5 разів більше, ніж у Європі: українські аграрії стурбовані акцизом на паливо
- Українські аграрії сплачуватимуть у 5 разів більший акциз на паливо, ніж у Європі до 2028 року.
- Фермери стурбовані підвищенням акцизу, оскільки це призведе до збільшення витрат та підвищення вартості агропродукції.
- Український агробізнес сплачуватиме понад 13 мільярдів гривень щороку, що є в 5 разів більше, ніж європейські підприємства.
- Аграрії вимагають збереження ставки акцизу на рівні не більше 50% після закінчення війни для кращого планування діяльності.