Ціни упали вдвічі: на ринках України в самому розпалі сезон малини

25 червня 2024, 09:03
Читать новость на русском

Цього року сезон малини стартував на 3 тижні раніше, ніж минулого. Це сталося завдяки сприятливій погоді з достатньою кількістю сонячного світла.

Малина та черешня значно дешевші, ніж минулого року

Керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Львова Тетяна Попович говорить, що гарний цьогорічний врожай дав також і відчутно нижчі ціни. Крім того, ціни на черешню в Україні також були набагато нижчими, ніж в аналогічний період минулого року, передає 24 Канал.

Читайте також Ціни на продукти зросли за рік на 10%: що виробники оцінили найвище

Порівняно з початком сезону 2023, у 2024 році вартість малини знизилась  із 350 гривень за кілограм до 180 гривень за кілограм, що менше на 48,57%. Внутрішній ринок малини залишається стабільним,
– зазначила Тетяна Попович.

Водночас ціни на черешню варіюються залежно від регіону та якості продукції. У середньому сьогодні на гуртовому ринку "Шувар" ціни черешні становлять близько 45 – 90 гривень за кілограм.

Завдяки ранньому початку сезону, перша черешня 2024 року коштувала  на 30% дешевше, ніж на початку сезону минулого року. Завдяки сприятливій погоді ринок вдосталь насичений черешнею, передумов для цінових стрибків немає.

Ринок малини та черешні у 2024 році відзначається коливаннями цін та обсягів виробництва. Втім, попит на українські ягоди залишається на досить високому рівні, попри економічні труднощі в країні.

Сезонні ягоди дешевшають

  • Ціни на вишню в Україні перед сезоном консервації знизилися на 20%. Рання поява ягоди на ринку та сприятливі погодні умови призвели до швидкого дозрівання ягід і зниження ціни.
  • Вартість лохини на українському ринку може впасти вже у найближчі 2 – 3 тижні, зараз вона коштує близько 300 гривень за кілограм. Ранні приморозки у цьому році пошкодили господарства у східних регіонах, але на заході урожайність вдалося вберегти.
  • Українські заморозчики озвучують перші ціни на закупівлю малини для заморозки, що викликає шок серед виробників через її низьку ціну.
  • Водночас, ціни на полуницю істотно збільшилися. Виробники віддають популярну ягоду по 50 – 70 гривень, хоча тижнем раніше гуртові ціни були на рівні 45 – 50 гривень.