Мета заборони – збереження водних біоресурсів у зимовий період. Територіальні підрозділи Держрибагентства України отримали накази, у яких зазначено водойми та місця, де вводиться заборона.


Терміни початку заборони на вилов риби / Інфографіка Держрибагентства

Зверніть увагу! В дельті Дунаю завівся африканський сом – він може повністю знищити місцеву рибу

Держрибагентство також створилоо інтерактивні онлайн карти з переліком зимувальних ям та їх географічними координатами. Крім того, на картах можна ознайомитись із зонами, забороненими для рибальства протягом усього року.

Важливо знати: риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За недотримання зазначених норм передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Крім цього, порушнику нараховуються збитки за кожну незаконно виловлену рибину. Нагадуємо, що Кабмін України прийняв постанову від 6 жовтня 2021 року №1039, що значно підвищила розміри такс за незаконний вилов водних біоресурсів.

Подробиці Штрафи за рибне браконьєрство в Україні збільшені в десятки разів